Skip to content
Київ 068-946-0065 | 066-292-7405 | 063-564-6974

Відновлення даних з Flash-пам’яті являє собою процес, який кардинально відрізняється від відновлення даних з інших накопичувачів в силу специфіки своєї будови.

Апаратний пристрій будь-якого Flash-носія засноване на технології NAND, яка зберігає дані у вигляді електричного заряду в ізольованій області напівпровідникової структури.

Ми працюємо з усіма Flash-носіями незалежно від виробника і формату: SD, xD, USB, Compact Flash, Micro SD, Mini SD і багатьма іншими.

При поломці флеш-картки або USB-флешки

Що краще не робити при відновленні інформації з Flash-носіїв:

 1. Не застосовувати програмне забеспечення для ремонту флешок. Ремонт флешок і відновлення інформації – у корені різні процеси! При застосуванніі програм для ремонту флешок дані зазвичай видаляються та видновити їх вже буде неможливо.
 2. При фізичному пошкодженні накопичувача не варто з останньою надією «авось включиться» включати накопичувач в комп’ютер.
 3. При логічних пошкодженнях, наприклад, руйнування файлових систем або банальне випадкове видалення потрібного файлу, нічого не записуйте на накопичувач!

Відновлення Flash-носіїв вимагає особливого підходу до кожного випадку, використання унікального обладнання та знань.

Головний принцип при відновленні даних з будь-якого носія: НЕ НАШКОДЬ!

Несправності флеш-карт пам’яті

Умовно кажучи, всі проблеми з накопичувачами (не тільки на основі NAND пам’яті) можна розділити на дві великі групи: Логічні та Фізичні.

У випадку з Flash-носіями завдання відновлення даних значно відрізняється від HDD, тому що при апаратних пошкодженнях, найчастіше, реанімувати накопичувач не має сенсу.

Логічне відновлення флешок

При логічних несправностях флеш-накопичувачів процес відновлення дуже схожий на процес відновлення даних з жорстких дисків: пошук метаданих файлових систем, пошук самих даних і збір знайденого в єдине ціле.

Коло файлових систем для флеш-пам’яті звужується: в основному застосовуються FAT32, exFAT, зрідка зустрічаються FAT16 або ж NTFS. Зате список проблем неймовірно широкий: починаючи з простого стирання файлу, закінчуючи різноманітністю невдалих спроб відновити дані самостійно. Також, однією з неприємних особливостей Flash-накопичувачів є те, що апаратні проблеми можуть виглядати як логічні.

Є три умови, які дозволяють віднести проблему флеш-пристроїв до розряду логічних:

 1. Флеш-накопичувач не має апаратних пошкоджень;
 2. Флеш-накопичувач виявляється в системі при підключенні до ПК;
 3. Флешка показує всю заявлену виробником ємність.

Якщо ж будь-яке з цих умов не виконується, то можна стверджувати проблему як апаратну.

Апаратні пошкодження флеш-пам’яті

До цих пошкоджень флеш-пам’яті відносяться проблеми, котрі не підпадають в розряд логічних. Часто спливають головний недолік самої технології NAND – низький термін служби пам’яті. Флешки зазвичай виробляються на основі NAND пам’яті TLC-типу, який має найнижчий термін служби. Внутрішні алгоритми контролерів просто не можуть коригувати бітові помилки та, найчастіше, просто не можуть бути проініціалізовани микропрограммой контролера.

Далі, за популярністю несправностей флешок йдуть проблеми самих контролерів та за ними проблеми плат. У контролерах досить часто псується мікропрограма або її частини. У платах згорають елементи ланцюгів живлення мікросхеми або ж відламується роз’єм (поширене на USB-накопичувачах).

Відновити дані шляхом пожвавлення накопичувача – прямий шлях до знищення даних. При несправності контролера або мікросхем пам’яті потрібно випаяти мікросхеми пам’яті та зчитувати їх в дампи – бінарні файли копії даних мікросхем. Дані не зберігаються в вигляді «як є», а мають організовану структуру зі сторінок і секторів, які перетворюються алгоритмами записи контролера. Завдання: повторити алгоритм роботи контролера або, якщо простою мовою, усунути перетворення.

Ціни. Вартість відновлення з флешок і флеш-карт пам’яті.

Діагностика безкоштовна! Оплата проводиться тільки за фактом отримання даних.

Логічне відновлення
від 850грн
 • Будь-яка ємкість диска
 • Відновлення після форматування
 • Відновлення файлів після видалення
 • Відновлення при пошкодженні ФС (без форматування)
Апаратне відновлення
від 2270грн
 • Робота з TSOP-48, BGA і LGA.
 • Працюємо з монолітами SD, xD, USB, Compact Flash, Micro SD, Mini SD
 • Працюємо з будь-якою кількістю мікросхем
 • Робота з будь-якими контролерами
Термінове відновлення
x2
 • Будь-які носії
 • Будь-який вид робіт
 • Відновлення 2-3 дня
 • + 100% до стандартної вартості
Back To Top